Keşfet

Oppo A55 Deneyimim

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
110
552
Oppo A55 cihazını yaklaşık olarak 2 yıldır aktif olarak kullanıyorum.
Benim bu telefonla deneyimim ne yazık ki olumlu değil.

Şuana kadar kullandığım telefonları sıralayacak olursam Samsung S5, Samsung A34, Iphone 11, Iphone 13, Oppo Reno 3.

Benim tarafımda en olumsuz olarak aklımda kalan telefon kesinlikle Oppo A55.
İlk öncelikle gözle görülür bir kasma var, Instagram veya Google gibi basit uygulamalarda bile performans sorunu yaşadığım oluyor. Bazen Instagram'da o kadar kasıyordu ki reels videolarında ses kayması meydana geliyordu.
Kamerasına gelecek olursam gün geçtikte kötüleşti ve şuan da rezalet bir durumda şahsen. İlk zamanki olan net fotoğraf ile alakası yok üzerine şeffaf poşet koymuşuz gibi sanki kamera, bulanıklık var.
Kamera aynı zamanda 60fps seçeneği bulunmasına rağmen 60 değil gibi sanki, 30fps çekiyor videoları sanırım...

Telefon ile olumlu söyleyebileceğim tek şey sağlamlığı. Telefon gerçekten sağlam, benim gibi dalgın yatakta uyuma gibi huylarınız varsa bu telefona hiç bir şey olmuyor taş gibi.
Telefonu kaç kere yere düşürdüm sayamam bile.

Fakat araştırdığıma göre bu modelde sanırım kronik bir sorun var ve ekran çıkabiliyor. Yaklaşık 5-6 ay önce ekranım telefondan düşmeye başladı, önü açıldı bir telefoncuya gidip önünü yapıştırmıştım. Şuanda da telefonun ekranı aşağı görecek şekilde çevirdiğimde ufaktan tekrar açılmaya başladığını görebiliyorum, yakın bir tarihte tekrar telefoncuya uğramam gerekecek.

Bunu ikinci el veya satılıyorsa sıfır olarak alacak kişilere önermiyorum, almayın daha iyi. Paranızı yazık etmekten başka değil. Şuan da ucuz bütçeli sıfır telefon arıyorsanız aynı zamanda da öğrenci vergi indirimi istiyorsanız şahsi tavsiyem Samsung Galaxy A34 veya M34 modelleri olacaktır. Bunların öğrenci arkadaşlarımız için ucuz bütçeli güzel telefonlar olduğunu düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar